Dlaczego nasze grzejniki są wyjątkowe?

      W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, grzejniki Welan nie ogrzewają jedynie powietrza w pomieszczeniu. 

      Za powyższymi idzie kolejna korzyść, czyli wzrost wilgotności powietrza związany z obniżką jego temperatury. W takich warunkach nie wysychają, szczególnie zimą, nasze błony śluzowe (naturalna ochrona organizmu przed przeziębieniami). Nie stosowanie tradycyjnego ciepła konwekcyjnego w pomieszczeniach zapobiega wzbijaniu kurzu, pyłków, bakterii i innych cząstek , co szczególnie ważne jest dla osób wrażliwych bądź alergików. Jak widać w obiekcie ogrzewanym podczerwienią tworzy się po prostu korzystny mikroklimat.

      Podczas ogrzewania grzejnikami Welan, odczuwalny komfort termiczny uzyskiwany jest przy niższych o około 2-3°C temperaturach (niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego), dzięki temu efektowi można uzyskać oszczędności kosztów na poziomie 10%, np. w pomieszczeniu o zmierzonej temperaturze 18°C temperatura odczuwana jest na poziomie około 20 - 21°C. Podobny efekt odczujemy stojąc w upalny dzień w promieniach słońca – kiedy odsuwamy się do cienia natychmiast jest nam chłodniej, pomimo tej samej temperatury powietrza na słońcu i w cieniu. Dzięki obniżeniu temperatury zmniejsza się ilość transportowanego przez przestrzeń ciepła, dzięki mniejszej różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz, tym samym zmniejszają się straty ciepła podczas wymiany powietrza.

      Można powiedzieć, że mamy do czynienia z dwoma rodzajami ciepła: bezpośrednim - emitowane przez grzejniki, pośrednim - oddawane przez powierzchnie oraz przedmioty. Potęguje to efekt równomiernego rozkładu temperatury w pomieszczeniach. Dzięki temu eliminujemy uczucie "zimnych stóp" i "rozgrzanej głowy". Z kolei rozgrzane mury pozostają suche na całej powierzchni - dzięki temu dodatkowo eliminujemy problem wilgoci, zapobiegając rozwojowi pleśni oraz grzyba. Osuszając ściany poprawiamy także ich właściwości izolacyjne (sucha ściana izoluje lepiej ze względu na mniejsze przewodnictwo ciepła niż ściana wilgotna), dzięki czemu zmniejsza się dodatkowo zapotrzebowanie na ciepło.

     Emitowane przez nasze grzejniki kamienne fale podczerwone produkują ciepło w zetknięciu z powierzchnią ściany, przedmiotu czy ciała. Po zetknięciu z falą podczerwoną ciepło jest absorbowane przez dany obiekt, a następnie powoli oddawane do otoczenia, jak również odbijane w kierunku innych obiektów, które także je absorbują. 

Welan producent grzejników kamiennych dekoracyjnych
Grzejniki łazienkowe producent
Grzejniki do salonu i łazienki producent Welan

Stworzyliśmy dla Państwa „Małe słońce do domu”

Zapraszamy do poznania grzejników Welan...

O NAS

PRODUKTY

WARTO WIEDZIEĆ

DLA PROJEKTANTÓW

KONTAKT

Grzejniki dekoracyjne Welan

GRZEJNIKI PREMIUM

welan@welan.pl

  1. pl
  2. en
  3. de